o rządowe dofinansowanie z projektu Unii Europejskiej.
Fotowoltaika to w skrócie mówiąc naukowy sposób przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną. Jej wysokie dość koszty maleją z roku na rok, sprzęt jest lepszy i wydajniejszy.
Kolektory słoneczne natomiast zapewniają nam zamianę energii promieniowania słonecznego na ciepło. To daje duże możliwości. Nośnikami ciepła są ciecze lub gazy. Kolektory dzielimy na płaskie, płaskie próżniowe, próżniowo-rurowe, skupiające i specjalne.
Energia odnawialna to nic innego jak woda, wiatr, słońce ale też biogazy, biopłyny, biomasa oraz energia jądrowa w odpowiednim cyklu paliwowym.
Wykorzystanie tej właśnie energii zdaje się być kluczowym zagadnieniem do zminimalizowania wciąż pogłębiającego się zjawiska "global worming" czyli globalnego ocieplenia klimatu na świecie.
Subwencja na budowę instalacji słonecznych
Subwencja jest to nic innego, jak udzielenie nieodpłatnej oraz bezzwrotnej pomocy finansowej, która jest zazwyczaj udzielana przez państwo określonym podmiotom dla poparcia ich działalności. Subwencja na instalację paneli słonecznych jest więc po prostu pomocą finansową udzielaną przez państwo w celu inwestycji w energetykę słoneczną. Dzięki rozwojowi paneli fotowoltaicznych coraz więcej państw zaczęło wprowadzać subwencję na budowę przemysłowych instalacji słonecznych. Montaż paneli fotowoltaicznych w różnego rodzaju przemyśle jest korzystnym rozwiązaniem z ekologicznego punktu widzenia. Wprowadzenie przez niektóre państwa subwencji na montaż ogniw fotowoltaicznych spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną pozyskiwaną z mniej ekologicznych źródeł. Rozwój fotowoltaiki przemysłowej spowodował spadnięcie cen ogniw fotowoltaicznych oraz poszukiwanie coraz nowszych metod produkcyjnych zwiększających wydajność paneli słonecznych. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu fotowoltaiką coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.
Oprócz tego że przyczynimy się do
Energia odnawialna bez wątpienia jest przyszłością ludzkości, ale nie można zaprzeczyć, że jest już w bardzo dużym stopniu również jej teraźniejszością. Czym jest energia odnawialna? To energia, której zasoby się nie wyczerpią nigdy. Ropa, węgiel - to się kiedyś skończy, a myśleć musimy o tym już teraz, kiedy mamy czas na bezpieczne przejście na ekologiczne rozwiązania, jak na przykład fotowoltaika. W dzisiejszych czasach na kolektory słoneczne stawiają wielkie spółki energetyczne, przedsiębiorstwa i firmy, które montują je na swoich dachach, mogłoby się wydawać więc, że jest to nieosiągalne rozwiązanie dla zwykłej osoby. Nic bardziej mylnego, każdy może zapewnić bezpieczeństwo energetyczne swojemu gospodarstwu domowemu. Oprócz tego, że przyczynimy się do ratowania naszego domu - Ziemi i zmniejszenia śladu węglowego ludzkości to w perspektywie lat oszczędzimy tysiące złotych. Wcale to nie jest duży wydatek, zwłaszcza że można rozłożyć te płatność na dogodny dla ten czas do spłaty wszystkich rat.
Wszyscy widzimy że prąd jest coraz
Można się spierać o to czy środowisko faktycznie jest tak zdewastowane jak mówią ekolodzy czy też przesadzają. Nie ma jednak najmniejszej wątpliwości w to, że nasze podejście do racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych ulega zmianie. Rozsądni właściciele nieruchomości widzą, że fotowoltaika staje się niezbędną inwestycją na przyszłość. Prędzej czy później każdy właściciel domu może stanąć przed koniecznością założenia u siebie kolektorów. Jak doskonale wiadomo energia odnawialna nie niszczy środowiska i jest po prostu tania w eksploatacji. Właśnie z tego powodu rządzący Europą zauważają potrzebę inwestycji w źródła odnawialne i dofinansowują mieszkańcom kontynentu założenie kolektorów. Tak naprawdę kolektory słoneczne dają ciepłą wodę przez cały rok i ogromną oszczędność prądu pobieranego z elektrowni. Wszyscy widzimy, że prąd jest coraz droższy i na pewno w perspektywie najbliższej dekady to się nie zmieni. A wszystko dlatego, że Unia Europejska coraz skrupulatniej rozlicza nas ze zużywania węgla, który wpływa negatywnie na ocieplanie klimatu.